W ostatnich dniach października na hornowej przystani działo się bardzo dużo – oprócz stałych zajęć żeglarskich i treningów dla dzieci odwiedziło nas kilka grup szkolnych, które postanowiły wziąć udział w warsztatach Ekologicznych prowadzonych przez nas w ramach projektu „Edukacja ekologiczna dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych województwa małopolskiego”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Przyjechały więc do nas dzieci z Sygneczowa, Biskupic, Korczyny i Krakowa. Wśród grup warsztatowych była także grupa zawodników KŻ Horn Kraków, którzy jako zawodnicy mają na co dzień i w praktyce do czynienia z wodą i koniecznością troski o środowisko naturalne.

Wszystkie warsztaty, pomimo czasem nienajlepszej pogody, przebiegały sprawnie, a ich programy zostały w pełni zrealizowane.

Projekt powoli dobiega końca, czas więc na małe podsumowanie. Bardzo cieszymy się, że dzięki programowi tak wiele dzieci z różnych stron naszego województwa mogło nas odwiedzić, dotknąć naszej żeglarskiej i ekologicznej pasji. Z wielką satysfakcją patrzyliśmy, jak duże zainteresowanie dzieci budzi zalew i wszystko to, co się na nim dzieje; jak dzieci nieśmiałe pokonywały własne obawy i słabości i po chwili wahania po raz pierwszy stawiały stopę na pokładzie żaglówki.

Wszystkie te doświadczenia, a także bardzo miłe i pozytywne opinie są dla nas potwierdzeniem, że było warto realizować ten projekt. I że warto prowadzić podobne działania w przyszłości J.

MPiPS

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!