Wiadomo nie od dziś, że najlepszą zabawą dla dziecka jest zabawa na świeżym powietrzu. A co powiecie na zabawę na przystani żeglarskiej? A nauka przez zabawę?Na przystani żeglarskiej nie tylko oglądamy łódki i inny sprzęt żeglarski. Przystań to miejsce do zabawy i poznanie otaczającej przyrody.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland Akademia Małych Pociech wzięła udział w projekcie „Przedszkolaki też żeglują” -to już trzecia grupa w ramach tegorocznego projektu współfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków. „Cała załoga” z przedszkola przygotowała specjalne żaglówki podczas zajęć plastyczno-technicznych, które wzięły udział w regatach. Pod opiekąInstruktora ze Stowarzyszenia Ekologia i Żagle dzieci odbyły, krótkie rejsy po Bagrach, zagraliśmy w piłkę. Pogoda nam sprzyjała! Było słońce i nie padał deszcz.

Wyprawa na przystań żeglarską nie musi oznaczać tylko żeglowania, ale to przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, nauka przez zabawę i mnóstwo radości. Wtedy nasze dzieci polubią wodę i sport. Zadbajmy o to od wczesnych lat. Do zobaczenia i zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku! 

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!