Mamy dla Was znakomitą wiadomość!

 

Właśnie rozpoczyna się projekt pn. „Sportowa Akademia III Wieku ”adresowany specjalnie do Was.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS), finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU jest zaplanowana tak, aby zachęcić osoby w wieku powyżej 60. roku życia do aktywności, ruchu na świeżym powietrzu, dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Autorzy pomysłu chcą pokazać ludziom starszym, że mogą oni swój czas wolny spędzać ciekawie i poświęcać go na zajęcia, na które być może wcześniej go nie starczało; że wśród różnych rodzajów aktywności jest wiele takich, które są jak najbardziej odpowiednie dla seniorów; że warto wyjść z domu i spotkać innych ludzi, którzy lubią i chcą realizować swoje pasje. Do takich aktywności i pasji należy żeglarstwo i inne sporty, które zaplanowano w projekcie.

Kto może być uczestnikiem SPORTOWEJ AKADEMII III WIEKU?

Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” zaprasza osoby w wieku powyżej 60. r. ż. z Krakowa, które chcą nauczyć się żeglować, którym ruch i aktywność sprawiają radość i poprawiają samopoczucie, które chcą wreszcie zrobić coś dla siebie. Ogółem w projekcie przewidziano miejsca dla 42 osób.

SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU 2015 – jak to działa?

Chętni, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, będą mogli przez kilka miesięcy uczestniczyć w specjalnych bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych w trzech sekcjach: • w sekcji żeglarskiej – 8 osób, POCZĄTKUJĄCY • w sekcji Tai chi – 9 osób, ZAAWANSOWANI • w sekcji fitness – 16 osób, GRUPA ZAAWANSOWANA I POCZĄTKUJĄCY • w sekcji ogólnorozwojowa – 9 osób- MIESZANA

Poza zajęciami w swoich sekcjach uczestnicy będą mieć również zajęcia ruchowe na pływalni, będą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, a także w różnych rodzajach spotkań i zajęć integracyjnych.

Gdzie będą odbywać się zajęcia? Projekt będzie realizowany w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim HORN przy ul. Koziej 22, nad zalewem Bagry w Krakowie – w miejscu „Przyjaznym Seniorom” i przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Jak się zapisać? Osoby zainteresowane udziałem w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w biurze Stowarzyszenia „Ekologia i Żagle”, ul. Kozia 22, tel. 693123313, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ogłoszenie listy 42 osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie nastąpi w dniu 24 kwietnia 2015 r. poprzez jej wywieszenie w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim HORN. Osoby, które zostaną zakwalifikowane, będą powiadomione o tym pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Projekt rozpocznie się spotkaniem informacyjnym dla wszystkich uczestników. Data tego spotkania będzie podana po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych.

Zapisy i informacje: Miłosława Miłoń – koordynator projektu, tel.:693 123 313, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Projekt SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 (ASOS). MM

MPiPS

akademia pop small

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!