Po przekroczeniu 60 roku życia organizm przechodzi wiele zmian, metabolizm zwalnia, pojawiają się częstsze dolegliwości bólowe. Aby czuć się lepiej ze swoim ciałem ruch staje się koniecznością. Stworzyliśmy specjalną sekcję - Tai Chi dla osób po sześćdziesiątce. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze max 8 osób na malej sali. Program zajęć został tak przygotowany aby wzmocnić cały organizm.

Każdy człowiek by zachować lub odzyskać zdrowie potrzebuje systematycznego ruchu. Powyżej 60, 70 roku życia potrzebuje go coraz więcej i z większą regularnością.Tai Chi posiada niezwykłe w właściwości zdrowotne i jest szczególnie polecane dla osób w jesieni życia.

Są tacy, którzy uważają, że jest to gimnastyka zdrowotna, regulująca oddech i przez to rytm serca. Są i tacy, którzy zaliczają tai chi do sposobów oczyszczania umysłu z niepotrzebnych myśli i emocji, do medytacji. Dla wielu jest to także sztuka walki. Dla fanatyków to także filozofia, sposób życia, rytuał taoistyczny, wypływający z chińskiej filozofii. Jedno wiadomo na pewno - nikomu nie zaszkodzi.

Każdy z nas chce jak najdłużej zatrzymać młodość i cieszyć się życiem. Aktywny, zdrowy styl życia to niewątpliwie klucz do sukcesu.

Jest ich 9 odważnych seniorówktórzy chcą być aktywni przez całe życie. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologia i Żagle w ramach projektu „Sportowa Akademia III Wieku”- jest to już III edycja nad Bagrami.

SAW jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

MPiPS

akademia pop small

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!