Samoobrona

W sierpniu na terenie Przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków przy ul. Koziej 22 odbędą się warsztaty samoobrony dla seniorów, którzy ukończyli 60 r. ż. Warsztaty skierowane są do
20 seniorów - mieszkańców Krakowa. Warunkiem wzięcia udziału jest dostarczenie zaświadczenia o możliwości uczestnictwa w zajęciach sportowo-rekreacyjnych od lekarza. W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z dzielnicy Podgórze. Warsztaty mają na celu naukę bezpiecznych zachowań i właściwego postępowania, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jakub Lickiewicz - Psycholog, prawnik, instruktor samoobrony. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w szkole średniej, Od tego czasu nabywał doświadczenie w systemach i sztukach walki, zaczynając od Karate, przez Krav Maga, Crazy Monkey Defense, na KAPAP kończąc. Autor publikacji z zakresu psychologicznych i fizycznych aspektów samoobrony. W swojej pracy instruktorskiej stara się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest samoobrona kobiet. Obecnie prowadzi w Krakowie grupę treningową oraz szkoli grupy .o specyficznych potrzebach treningowych

Samoobrona dla seniora odbywać się będzie w weekendy sierpniowe (godziny poranne) start - 1 sierpień godzina 8:30

Obowiązkowe zapisy u koordynatora projektu: Miłosława Miłoń 693123313, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia z samoobrony są realizowane w ramach projektu Sportowa Akademia III Wieku przez Stowarzyszenie Ekologia
i Żagle. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz
Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Po przekroczeniu 60 roku życia organizm przechodzi wiele zmian, metabolizm zwalnia, pojawiają się częstsze dolegliwości bólowe. Aby czuć się lepiej ze swoim ciałem ruch staje się koniecznością. Stworzyliśmy specjalną sekcję - Tai Chi dla osób po sześćdziesiątce. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze max 8 osób na malej sali. Program zajęć został tak przygotowany aby wzmocnić cały organizm.

Każdy człowiek by zachować lub odzyskać zdrowie potrzebuje systematycznego ruchu. Powyżej 60, 70 roku życia potrzebuje go coraz więcej i z większą regularnością.Tai Chi posiada niezwykłe w właściwości zdrowotne i jest szczególnie polecane dla osób w jesieni życia.

Są tacy, którzy uważają, że jest to gimnastyka zdrowotna, regulująca oddech i przez to rytm serca. Są i tacy, którzy zaliczają tai chi do sposobów oczyszczania umysłu z niepotrzebnych myśli i emocji, do medytacji. Dla wielu jest to także sztuka walki. Dla fanatyków to także filozofia, sposób życia, rytuał taoistyczny, wypływający z chińskiej filozofii. Jedno wiadomo na pewno - nikomu nie zaszkodzi.

Każdy z nas chce jak najdłużej zatrzymać młodość i cieszyć się życiem. Aktywny, zdrowy styl życia to niewątpliwie klucz do sukcesu.

Jest ich 9 odważnych seniorówktórzy chcą być aktywni przez całe życie. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologia i Żagle w ramach projektu „Sportowa Akademia III Wieku”- jest to już III edycja nad Bagrami.

SAW jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Po przekroczeniu 60 roku życia organizm kobiety przechodzi wiele zmian, metabolizm zwalnia, pojawiają się częstsze dolegliwości bólowe. Aby wyglądać i czuć się dobrze ze swoim ciałem ruch jest koniecznością. Stworzyliśmy specjalną sekcję - Fitness dla kobiet po sześćdziesiątce. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze max 8 osób na malej sali. Program zajęć został tak przygotowany aby wzmocnić mięśnie głębokie, zapobiegać bólowi kręgosłupa, pobudzić krążenie oraz wzmocnić kości. Korzyści płynące z aktywności ruchowej Według badań Światowej Organizacji Zdrowia z aktywności fizycznej osób starszych wynikają następujące korzyści: poprawa psychicznego i fizycznego stanu zdrowia minimalizacja stanów bólowych profilaktyka cukrzycy i miażdżycy, otyłości i choroby zwyrodnieniowej stawów zmiana stereotypu osoby starszej, pozwalająca na zachowanie większej niezależności lepszy sen – regularne ćwiczenia pomogą ci szybciej zasnąć poprawa ogólnego samopoczucia, wzrost pewności siebie przyjemność i radość z wykonywanego wysiłku fizycznego poprawa zdrowia psychicznego oraz obniżenie poziomu stresu, lęków, obaw, depresji poprawa jakości życia przez zachowanie niezależności i samodzielności aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Każdy z nas chce jak najdłużej zatrzymać młodość i cieszyć się życiem. Aktywny, zdrowy styl życia to niewątpliwie klucz do sukcesu. Jest ich 16 odważnych seniorek, które chcą być aktywne przez całe życie. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologia i Żagle w ramach projektu „Sportowa Akademia III Wieku”- jest to już III edycja nad Bagrami. SAW jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
W dniu 23.06.2015 o godz: 16:00-17:30 odbędzie się spotkanie dyskusyjne dot .”Zdrowie psychiczne w wieku starszym” Stowarzyszenie Ekologia i Żagle pragnie zaprosić osoby po 60-tym roku życia, z terenu miasta Krakowa, do uczestnictwa w spotkaniu z mgr. Bożeną Wilczyńską. W programie dyskusja, warsztat a na koniec drobny poczęstunek. Celem spotkania jest wyposażenie ludzi w stosowną wiedzę i pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów, które wpływają na lepsze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe, poprawiając komfort i styl życia. Spotkanie jest realizowane w ramach projektu Sportowa Akademia III Wieku”. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Notka o prowadzącym. Bożena Jakubowska - Wilczyńska - Mgr. pielęgniarstwa z przygotowaniem przedmiotowo ­ metodycznym z zakresu komunikacji interpersonalnej i promocji zdrowia psychicznego, posiadająca 11 letni staż jako nauczyciel przedmiotu w Studium Medycznym. Wieloletni pracownik interwencji kryzysowej, ukończona pedagogika opiekuńczo - wychowawcza, terapia pedagogiczna,kurs z interwencji kryzysowej, negocjacji i mediacji rówieśniczej, przeciwdziałania przemocy. Ukończone studia podyplomowe z edukacji seksualnej, tyflopedagogiki, zarządzania oświatą. Zapisy: Miłosława Miłoń- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel 126530508 (10:00-14:00), 693 –123 – 313 Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski Horn ul. Kozia 22, 30-733 Kraków

Mamy dla Was znakomitą wiadomość!

 

Właśnie rozpoczyna się projekt pn. „Sportowa Akademia III Wieku ”adresowany specjalnie do Was.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS), finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU jest zaplanowana tak, aby zachęcić osoby w wieku powyżej 60. roku życia do aktywności, ruchu na świeżym powietrzu, dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Autorzy pomysłu chcą pokazać ludziom starszym, że mogą oni swój czas wolny spędzać ciekawie i poświęcać go na zajęcia, na które być może wcześniej go nie starczało; że wśród różnych rodzajów aktywności jest wiele takich, które są jak najbardziej odpowiednie dla seniorów; że warto wyjść z domu i spotkać innych ludzi, którzy lubią i chcą realizować swoje pasje. Do takich aktywności i pasji należy żeglarstwo i inne sporty, które zaplanowano w projekcie.

Kto może być uczestnikiem SPORTOWEJ AKADEMII III WIEKU?

Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” zaprasza osoby w wieku powyżej 60. r. ż. z Krakowa, które chcą nauczyć się żeglować, którym ruch i aktywność sprawiają radość i poprawiają samopoczucie, które chcą wreszcie zrobić coś dla siebie. Ogółem w projekcie przewidziano miejsca dla 42 osób.

SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU 2015 – jak to działa?

Chętni, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, będą mogli przez kilka miesięcy uczestniczyć w specjalnych bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych w trzech sekcjach: • w sekcji żeglarskiej – 8 osób, POCZĄTKUJĄCY • w sekcji Tai chi – 9 osób, ZAAWANSOWANI • w sekcji fitness – 16 osób, GRUPA ZAAWANSOWANA I POCZĄTKUJĄCY • w sekcji ogólnorozwojowa – 9 osób- MIESZANA

Poza zajęciami w swoich sekcjach uczestnicy będą mieć również zajęcia ruchowe na pływalni, będą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, a także w różnych rodzajach spotkań i zajęć integracyjnych.

Gdzie będą odbywać się zajęcia? Projekt będzie realizowany w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim HORN przy ul. Koziej 22, nad zalewem Bagry w Krakowie – w miejscu „Przyjaznym Seniorom” i przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Jak się zapisać? Osoby zainteresowane udziałem w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w biurze Stowarzyszenia „Ekologia i Żagle”, ul. Kozia 22, tel. 693123313, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ogłoszenie listy 42 osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie nastąpi w dniu 24 kwietnia 2015 r. poprzez jej wywieszenie w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim HORN. Osoby, które zostaną zakwalifikowane, będą powiadomione o tym pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Projekt rozpocznie się spotkaniem informacyjnym dla wszystkich uczestników. Data tego spotkania będzie podana po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych.

Zapisy i informacje: Miłosława Miłoń – koordynator projektu, tel.:693 123 313, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Projekt SPORTOWA AKADEMIA III WIEKU jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 (ASOS). MM

MPiPS

akademia pop small

Znajdź nas na Facebook i dołącz do nas!